• (212) 324 16 76
  • (212) 282 73 85

POMPA TAMİRİ VE BAKIMI

Dalgıç pompaları başta inşaat ve tadilat işlerinde sıklıkla kullanılan araçlardır. Bu araçlar kirli veya temiz suların pompalanıp aktarılması için kullanılırlar. Pek çok kullanım alanı olan dalgıç pompaları özellikle kuyulardan temiz su çekilmesinde, endüstriyel tip akvaryumlarda, küçük hidrofor sistemlerinde, karıştırarak çekilmesi gereken sıvılarda, kirli ve temiz su çekilmesinde, asansör çukurlarında, foseptik çukurlarında, su baskınına uğramış mekanlarda ve inşaat hafriyat alanlarının boşaltılmasında kullanılırlar.

Havuz motorları temelinde birer su motorudur. Havuz pompaları da diğer su motorlarıyla aynı yapıya sahiptirler. Motor kısmı suya istenilen debiyi (basıncı) sağlarken pompa kısmı, mekanik olarak oluşturulan kuvvetin suya iletilmesini sağlar. Havuz motorları havuz suyunun sürekli olarak yenilenmesini sağlar. Havuzun içindeki su, pompa vasıtasıyla filtreye aktarılır. Filtrelenen temiz su, havuza tekrar geri döner. Böylece havuzun suyu her daim temiz kalır ve tazelenmiş olur. Havuz pompa motorlarının da en önemli parçası bobin kısmıdır ve bu kısımda oluşan her türlü arıza ve sorunda başvuracağınız tek adres, pompa ve motorlar konusunda uzman olan Seri Bobinaj’ dır. Seri Bobinaj, motor tamiri, motor sarımı, bobin sarımı ve bobinaj konusunda tam 35 yıldır hizmet vermektedir.

Devir daim pompaları, su veya başka bir sıvının belli alanları dolaşmasını sağlar. Sıvı veya suya yüksek tazyik uygulayan devir daim makineleri, bu gücü çok güçlü elektrik motorlarından alırlar. Bu yüzden devir daim makinelerinin motorları, bir devir daim makinesinin en önemli parçalarından biridir.

Yangın pompası, yangın gibi bir durum ortaya çıktığında çok önemli bir rol oynar. Özellikle ofis ve iş yerlerinde sıklıkla karşılaştığımız yangın pompaları da diğer su pompaları gibi zaman zaman tamire ihtiyaç duyarlar. Yangın pompaları diğer su pompalarına çok benzerler. Yangının en kısa zamanda sönmesi için tazyikli su vermek için tasarlanmış olan bu pompalar diğer su pompaları gibi basınçlı su temini için kullanılırlar.

Yüksek basınçlı su pompaları oto yıkama sektörünün ayrılmaz bir parçasıdır. Bunun sebebi otomobilinizi yıkarken kullandığınız standart bez, kova ve diğer malzemelerin özellikle yıkadığınız otomobilin boya ve cilasına zarar vermesidir. Bu yüzden oto ­ yıkama işiyle meşgul olan her işletme muhakkak suretle yüksek basınç pompası kullanmalıdır. Yüksek basınç pompaları otomobilin her kısmının etkin bir biçimde yıkanmasını ve temizlenmesini sağlar. Yüksek basınçlı su pompaları diğer su pompaları gibi arızalanabilir veya zarar görebilir.

Su motorları çok farklı çeşitlere sahiptir. Atık su pompaları, temiz su pompaları, dalgıç su pompaları… Su motorlarının tasarlanma amacı genellikle belli bir alanda toplanmış olan akışkanı veya suyu bir başka noktaya iletmektir. Su pompaları pek çok farklı amaçla kullanılabilirler. Sulama, inşaat, dekorasyon amaçlı havuzlar veya yüzme havuzlarında sık olarak kullanılan su pompalarının yapısı iki ana parçadan oluşmaktadır: pompa motoru ve pompa kısmı. Seri bobinaj, su pompası motorlarınızı da diğer pompa ve motor tamirlerinde gösterdiği özenle tamir etmek için sizlerin hizmetinde.

Hidroforlar, başta su olmak üzere çeşitli akışkanlara gereken basıncı vererek akışkanların bir yerden bir başka yere transfer edilmesini sağlar. Özellikle yüksek binaların en üstündeki yerlerine su transfer etmeyi mümkün kılan hidroforlar, inşaatlarda sıklıkla kullanılırlar. Hidroforlar da tıpkı diğer su pompaları gibidirler. Diğer su pompalarından tek farkları suya çok daha fazla basınç vermeleridir. Bu sayede su, yer çekimine karşı koyarak çok yüksek noktalara kadar ulaşabilmektedir.

© Copyright 2016 Seri Bobinaj by Seri Bobinaj