• (212) 324 16 76
  • (212) 282 73 85
havuzmotoru-2

Havuz Motoru Tamiri

Havuz Pompa Motorlarında Ortaya Çıkan Sorunlar

Havuz pompaları çok farklı kapasite ve güçte üretilirler. Elbette bir süs havuzu için gerekli olan havuz pompasıyla bir yüzme havuzunun ihtiyaç duyduğu havuz pompası arasında büyük farklar vardır. Havuz pompalarının yapısı da diğer su pompalarına büyük oranda benzemektedir. Havuz pompaları bir pompa kısmı ve elektrikli bir motordan oluşur. Havuz pompalarında da diğer pompa motorlarındaki sorunlar gerçekleşebilir. Bir pompa motorunun kalbi olan bobin kısmı çeşitli nedenlerle arızalanır ve işlevini yerine getiremez hale gelir. Kısa devre, devre kopukluğu, elektrik kaçağı, bakım sırasında bobin sarımının yeterince özenli yapılmaması gibi durumlardan dolayı pompa motorlarında çeşitli sorunlar meydana gelir.

havuzmotoru-1

Havuz Motoru Tamiri

Havuz Pompa Motorlarını Tamir Etmek İçin Neler Yapılabilir?

Havuz pompa motorlarının tamiri kesinlikle uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Aksi bir durumda çok kötü sonuçlarla karşılaşmanızkaçınılmazdır. Peki, havuz pompa motorunuzu bir tamir atölyesine bıraktığınızda tamir için neler yapılıyor?

Öncelikli olarak gerekli özen ve dikkat gösterilerek arızaya sebep olan sorunlu parça tespit ediliyor. Elektrikli motor bobinlerinde ortaya çıkan en yaygın problem genellikle motor sarımı yapılırken kabloların çok sert bir şekilde çekilmesiyle oluşan kopukluktur. Bobinlerin ayrı ayrı tetkiki yapılarak temassızlığın nerede olduğu saptanır ve tamir için gerekli işlemler yapılır. Elektrik motorundaki arıza şayet kısa devreyse, bu bobin kısmının yalıtkanlığının kaybolduğu anlamına gelmektedir. Bobinlerin yüksek elektrik taşıdığı da göz önüne alınırsa bu durum, büyük bir problem haline gelir. Bu yüzden elektrik motorunun yalıtkan kısmı üzerinde gereken çalışma gerçekleştirilir. Aynı durum, kutup sargılarında oluşan kaçaklar için de geçerlidir. Kutup sargılarında da sorun olduğu anlaşılırsa ( genellikle bu, elektrik motorunun aniden kısa devre yapmasından anlaşılır ) aynı şekilde iletken kutup kısımlarının motorun gövdesinden yalıtılması sayesinde sorun çözülür.

Endüvi (rotor) sargılarında oluşan aksaklık ve arızalarsa Growler cihazı sayesinde belirlenir ve tamir edilir.

havuzmotoru-3

Havuz Motoru Tamiri

Havuz Pompa Motorları İçin Neden Seri Bobinaj’ ı Seçmeliyim?

Diğer pompa motorlarının ve el aletlerinin tamirinde olduğu gibi havuz pompa motorlarının tamiri için de Seri Bobinaj’ ı tercih edebilirsiniz. Çünkü Seri Bobinaj, 1981 yılından bu yana sadece ve sadece bu işi yapıyor ve hesaplı hizmet politikasıyla sizlere hizmet vermeye devam ediyor. Seri Bobinaj, adresini ve müşterilerine sunduğu hizmetin kalitesini hiç bir zaman değiştirmedi. Tam 35 yıldır sizlere hizmet eden Seri Bobinaj, bobin sarımı, motor sarımı, ikinci el parça temini, ikinci el el aletleri konusunda sizlere yardımcı olmaya devam ediyor. Bizlere telefondan ulaşabileceğiniz  gibi internetten ulaşarak gerekli bilgiyi alabilir ve hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Bobin sarımı ve motor tamiri konusunda alanında uzman bir ekipten destek almak istiyorsanız, biz her zaman buradayız.

© Copyright 2016 Seri Bobinaj by Seri Bobinaj