• (212) 324 16 76
  • (212) 282 73 85
yangin-2

Yangın Pompası Tamiri

Yangın Pompaları Neden Önemli?

Yangın pompaları, oluşan herhangi bir yangın durumunda can ve mal kaybının önüne geçer. İlk kez 1800′ lü yıllarda itfaiye araçlarında kullanılan yangın pompalarının tasarlanma üretilme amaçları, yangının oluştuğu bölgeye basınçlı su vermektir. Yangınla mücadelede son derece etkin bir rol oynayan yangın pompaları başta sprinkler tesisatını, yangın dolaplarında bulunan hortum tesisatlarını ve itfaiye su alma tesisatlarını basınçlandırarak basınçlı su temin eder.

Yangın pompaları ana pompalardan ve jokey pompalardan oluşan bir tesisata sahiptirler. Yangın pompaları bir yangın olması halinde basınçlı su temin ederek yangının sönmesini sağlar. Yangın pompaları pek çok kişi tarafından da “yangın hidroforu” olarak anılmaktadır.

Yangın pompaları da diğer basınçlı su pompaları gibi bir elektrik motoru ve bir de pompadadan oluşmaktadır. Elektrik motorları A.C. veya D.C. olabilir. Yangın motorlarının arızalanması durumunda acilen onarılıp tamir edilmelidir. Yangın pompalarının bir mekandaki varlığı ölümcül derecede önemlidir.

yangin-1

Yangın Pompası Tamiri

Yangın Pompalarının Yapısı Hakkında

Yangın pompalarının da en önemli parçaları elektrik motorlarıdır. Elektrik motorları genellikle A.C. ve D.C. olmak üzere ikiye ayrılır. Elektrik motorlarınınsa en önemli kısmı bobin kısmıdır. Bobin kısmında oluşan aksaklıklar örneğin kısa devre olması, elektrik kaçağı, bobin kablolarında temassızlık gibi sorunlar, yangın motorunun arızalanmasına neden olur.

Yangın motorunun arızalanması demek, bir yangın esnasında elinizin kolunuzun bağlı kalması demek oluyor. Böylesi bir durumda basınçı su elde edemeyeceğiniz için yangın giderek büyüyecek ve zarar görmenize neden olacaktır. Yasal olarak da bulunduğunuz mekanda muhakkak yangın pompası bulundurmalısınız. Bu yüzden yangın pompalarınızın tamiri ve onarımı son derece önemlidir.

Yangın Pompaları Tamirinde Neden Seri Bobinaj’ ı Tercih Etmelisiniz? 

Bobinaj tamiri, uzmanlık ister. Söz konusu yangın pompanızın motoru dahi olsa, mutlaka bir uzman tarafından tamir edilip onarılmalıdır. Yangın motorunuzun bobinlerinde meydana gelen aksaklıklar için de mutlaka uzman sertifikası bulunan ustalarla çalışmalısınız. Bu sebeplerden dolayı 1981 yılında kurulan ve 35 yıldan bu yana Kağıthane’ deki adresinde sizlere hizmet vermeye devam eden Seri Bobinaj’ ı tercih etmelisiniz.

© Copyright 2016 Seri Bobinaj by Seri Bobinaj