• (212) 324 16 76
  • (212) 282 73 85
dalgıc-2

Dalgıç Pompa Tamiri

Dalgıç Pompa Tamiri Hakkında

Dalgıç pompalar, sıvı sosğutma sistemine sahip su pompalarıdır. Özellikle inşaat ­ yapı sektöründe ve endüstriyel maksatla kullanılan dalgıç su pompaları, apartmanların üst katlarına su taşıyan hidrofor sistemlerinin de ayrılmaz birer parçasıdır. Dalgıç pompalar; su kaynaklarından temiz su elde etmek, kirli suyu tahliye etmek, sıvıların basınçlandırılması gibi amaçlarla kullanılırlar. Sulama sistemlerinde, fıskiyelerde, süs havuzlarında da sıklıkla kullanılırlar. İnşaat aşamasında asansör boşuklarındaki suyun çekilmesi, hafriyat alanlarındaki suyun çekilmesi gibi işlemler her zaman dalgıç pompalar tarafından gerçekleştirilir. Derin noktalardan su çekmek, kuyulardan su temin etmek gibi amaçlarla da kullanılan dalgıç pompalar, artezyen çukurlarında veya çamur çekmek için de kullanılırlar. Pompaların tiplerine ve suyun basınç ve akış hızına göre %30 ­ %85 oranında bir verime sahip olan dalgıç pompaların verimi aynı zamanda kullandığınız pompanın tipine göre de değişmektedir. Dalgıç pompalarınızın bir parçası arızalandığında veya mekanik aksamı zarar gördüğünde yapmanız gereken şey, yeni bir dalgıç pompa almaktan ziyade elinizdeki dalgıç pompayı tamir ettirmektir.

dalgıc-1

Dalgıç Pompa Tamiri

Dalgıç Pompa Tamiri Neden Önemlidir?

Dalgıç pompalar, sulama sistemlerinin ayrılmaz bir parçasıdır. Bununlaberaber dalgıç pompalar; sprinkler sistemlerinde, (yani özellikle ofis ve iş yerlerinde yangın tehlikesi oluştuğunda su pompalayan fıskiyeler) temiz su temininde, kirli su seviyelerinin azaltılmasında, süs havuzlarında, şelaler de ve endüstriyel maksatlı akvaryumlarda kullanılırlar. Dalgıç pompaları kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bu kurallara uymadığınız takdirde dalgıç pompalarınız hasar görebilir. Hasar gören kısım dalgıç pompanızın mekanik aksamındaki bir parça olabilir. Örneğin dalgıç pompaların çoğu belli bir ısıdaki ve yoğunluktaki sıvıların temini veya pompalanmasında kullanılır. Eğer dalgıç pompanızı amacı dışında kullanırsanız dalgıç pompanız zarar görecektir. Böylesi durumlarda dalgıç pompa tamirine ihtiyaç duyarsınız. Dalgıç pompalarınızı kullanırken temin edeceğiniz temiz suyun veya da tahliye etmek zorunda olduğunuz kirli suyun içinde kum veya başka benzeri madde bulunmamasına dikkat edilmelidir. İçeriğinde gaz bulunan sıvılar da dalgıç pompalar için büyük sorunlara yok açmaktadır. Dalgıç pompalarınızın elektrik düzeneğine ve pompa motorunun soğuması için gerekli olan sıvı ­ soğutma sistemine gereken önemi göstermelisiniz. Peki, bu hatalardan birini yaptınız ve dalgıç pompanız arızalandı. Ne yapacaksınız? Elbette 35 yıllık tecrübesiyle Seri Bobinaj’ ı seçeceksiniz ve Seri Bobinaj, 35 yıllık tecrübesiytle sizlere yardım ederek dalgıç pompanızı tamir edecek.

dalgıc-4

Dalgıç Pompa Tamiri

Neden Seri Bobinaj’ ı Tercih Etmeliyim?

Seri Bobinaj, çeşitli endüstrilerde çok farklı amaçlarla kullanılan dalgıç su pompalarınızın tamirinde uzmandır. Kağıthane’ deki tamirhanesinde 35 yıllık hizmet veren ve motor sarımından, dalgıç su pompalarının tamirine kadar pek çok alandaki ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek uzman bir ekibe sahip olan Seri Bobinaj, dalgıç su pompalarınızın tamirinde tercih etmeniz gereken ilk adrestir. Dalgıç su pompalarınız içinde kum veya bir gaz bulunan bir sıvı veya suyu çekmeye başladığında veya yoğunluğu fazla olan / aşırı sıcak bir sıvı veya suyu basınçlandırmaya çalıştığında büyük ihtimalle arızalanacaktır. Böylesi durumlarda Seri Bobinaj’ a ulaşarak dalgıç pompanızın tamirini yaptırabilirsiniz. 35 yıılık tecrübemizle, alanında uzman ve gerekli sertifikalarla uzmanlığı tescillernmiş ustalarıyla Seri Bobinaj, sizlere ve sizin gibi pek çok kişiye hizmet vermek ve onların makinelerini tamir etmek için kuruldu.

© Copyright 2016 Seri Bobinaj by Seri Bobinaj