• (212) 324 16 76
  • (212) 282 73 85
devirdaim-2

Devir Daim Tamiri

Devir Daim Pompa Motorları Tamiri Hakkında

Bir devir daim pompasının en önemli elemanı elbetteki kullandığı elektrik motorudur. Motor sayesinde devir daim pompası sıcak suyu (küçük su şebekelerinde, akvaryum tesislerinde, küçük su arıtma tesislerinde soğuk su da kullanılabilir) devir daim yapması maksadıyla pompalar. Literatürde “sirkülasyon pompası” olarak da anılan bu tip pompalar, bazı zamanlar arızalanabilirler.

Devir daim pompaları, bozulduğunda kullanıcıya en çok maliyeti olan pompa türlerinden bir tanesidir. Özellikle kombiler için sıklıkla kullanılan devir daim pompalarına aşırı yüklenilmesi durumunda motorun aksamlarında problemler meydana gelebilir. Devir daim pompalarının motorlarının arızalanması demek, devir daim pompasının işlevini yerine getirememesi demektir.

Örneğin kombilerde bir devir daim pompası arızalandığında petekler sıcaklığını kaybetmeye başlarlar. Sirkülasyon motoru / devir daim pompaları motoru arızası durumunda kullanıcılar arızayı ancak yukarıda belirttiğimiz şekilde anlarlar.

devirdaim-4

Devir Daim Tamiri

Devir Daim Pompalarının Motoru Neden Arızalanır?

Devir daim motorlarındaki sorunlar pek çok sebepten dolayı oluşmuş olabilir. Motor bobinajında sorun olması, motor elektrik aksamınının suyla veya başka bir sıvıyla temas etmesi, motorun yoğun ve aşırı çalıştırılmasından dolayı oluşan sorunlar, devir daim motorlarında oluşan sorunların başında gelmektedir. Devre kopukluğu, kısa devre, motor bloğunda kaçak gibi durumlarda elektrik motoru işlevini yerine getirmemeye başlar.

Kombi dışındaki devir daim pompası arızaları genellikle akışkanın beklenen veya istenilen debiyi yakalayamaması durumunda ortaya çıkar. Böylesi bir durumda devir daim motorunda (veya sirkülasyon pompasında) bir arızanın oluştuğu anlaşılır.

Devir daim pompalarınızın motorlarındaki arızanın sebebi genel olarak aynıdır. Kısa devre, devre kopukluğu, motor bloğunda kaçak, gövdeye kaçak, mekanik aksamda oluşan arızalar devir daim motorlarında meydana gelen arızaların başında gelmektedir. Bu tip durumlarda arızalar hemen onarılmalıdır. Oluşan hasar tamir edilmezse çok daha tehlikeli durumların oluşmasına ve kazalara sebebiyet verebilir. Bu yüzden devir daim pompası motorunuzun tamiri uzman bir ekip tarafından yapılmalıdır. Böylesi durumlarda genelde bobinaj hizmetine ihtiyacınız olur.

devirdaim-3

Devir Daim Tamiri

Devir Daim Pompa Motor Tamirini Nerede Yaptırabilirsiniz?

Elbette ki uzman sertifikalarına sahip ustaların hizmet verdiği Seri Bobinaj Atölyeleri’ nde. Seri Bobinaj 1981 yılından bu yana Kağıthane’ deki aynı atölyede sizlere hizmet vermektedir. Devir daim pompalarının motorları, devir daim pompalarının adeta kalbidir. Bu yüzden de tamirlerinin ancak alanında uzman kişilerce yapılması gerekmektedir. Devir daim pompalarının motorlarınızın elektrik aksamında bir sorunla karşılaşırsanız bizlerle irtibata geçerek hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Web sitemiz vasıtasıyla bizle irtibata geçin ve devir daim pompaları motoruna dair hizmetlerimizden faydalanın.

© Copyright 2016 Seri Bobinaj by Seri Bobinaj