• (212) 324 16 76
  • (212) 282 73 85
hidrafor-4

Hidrafor Tamiri

Hidrofor Tamirine İhtiyacınız Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Ziraat, inşaat veya başka bir alan… Hidroforunuzun tamire ihtiyacı olduğunu suyun akış debisindeki (basıncındaki) düşüten anlayabilirsiniz. Hidroforların bobin kısımları çeşitli sebeplerden arızalanabilir. Temassızlık, kısa devre, elektrik kaçağı gibi diğer pompa motorlarında oluşan her türlü sorun, hidrofor motorlarında da oluşabilir. Böylesi bir durumla karşılaştığınızda uzman bir ekipten yardım almalısınız.

hidrafor-2

Hidrafor Tamiri

Hidrofor Tamirine İhtiyacınız Varsa…

Hidrofor tamirine ihtiyacınız olduğunda Seri Bobinaj’ ı seçebilirsiniz. Seri Bobinaj, hidrofor motorunuzdaki arızayı tespit edecek ve o sorunu ortadan kaldırmak için özveri ve dikkatle çalışacaktır. Hidrofor motorlarındaki arızalar da genel olarak hidrofor motorunun bobininde bir sorun olmasından kaynaklanır.

Seri Bobinaj, AC / DC motor sarımından, motorların tamirine ve ikinci el el aletlerinin satışına kadar her konuda Seri Bobinaj’ ı tercih edebilirsiniz. Bobinajcılık basit bir meslek değildir. İşin uzmanı olunması kişinin de bazı özelliklere sahip olması gerekmektedir.Bobinaj işi de torna gibi emek ve tecrübe isteyen, her kişinin yapabileceği bir iş değildir. Bobinaj işlemini yapacak olan kişinin el becerisi iyi, gözleri sorunsuz görmeli ve dikkat dağınıklığı olmayan kişilerden olmaktadır. Örneğin Bölmeli silindirik borunun içerisine özenle hazırlanmış demet halindeki teller belli bir sıra ile yerleştirilmelidir. Bobinaj yapılan atölyelerde havya, ağır çekiçler, test cihazları, sarım çıkrığı, emaye sıyırma, kaynak makinesi, kurutma makinesi gibi farklı aletler bulunur. Motor yapıldıktan veya tamir için sarım işlemi tamamlandıktan sonra bir çok ölçüm cihazı ile tek tek ölçümler yapılır. Hassaslık ve dikkatli ölçüm bu noktada çok önemlidir.

hidrafor-3

Hidrafor Tamiri

Neden Seri Bobinaj?

Bobinaj, hafife alınacak bir meslek dalı değildir. Bugün, hemen hemen her endüstrinin kalbi, motorlardır. Bu motorların düzenli bir biçimde çalışmasını sağlayan şeyse bobinajdır. Bobinaj, dikkat, el becerisi ve deneyim isteyen bir iştir. Bu yüzden de sadece ve dece uzman kişilerce gerçekleştirilmesi gerekir. Eğer siz de havuz motorlarınızın tamiri konusunda sıkıntı yaşıyorsanız Seri Bobinaj’ ı tercih etmelisiniz. Çünkü Seri Bobinaj, 1981 yılından bu yana aynı adreste hizmet vermektedir. 35 yıldır sadece ve sadece boin sarımı ve bobinaj konusuna yoğunlaşan uzman ekibimizin her ustası uzmanlık sertifikasına sahiptir.

© Copyright 2016 Seri Bobinaj by Seri Bobinaj