• (212) 324 16 76
  • (212) 282 73 85
otoyikama-3

Oto Yıkama Yüksek Basınç Pompa Tamiri

Oto Yıkama ve Yüksek Basınçlı Su Pompaları Hakkında

Yüksek basınçlı su pompaları normalde sıvıların debisini (su gibi sıvıların akış hızına verilen ad) arttırmak maksadıyla kullanılırlar. Yüksek debiye ihtiyaç olduğunda bu tip pompalar kullanılır. Normalde yüksek basınçlı su pompaları bir yerden diğerine su taşımak maksadıyla kullanılırlar. Genel olarak pompaların bütün amacı suyun veya sıvıların enerjisini arttırarak onları bir yerden diğerine nakletmektir. Söz konusu yüksek basınçlı pompalar olduğunda suya verilen enerji çok daha fazladır. Özellikle oto ­ yıkama servislerinin sıklıkla tercih ettikleri yüksek basınçlı pompalar, otomobillerin her kısmının iyi bir şekilde temizlenmesini sağlarlar. Oto ­ yıkama için pek çok farklı markalarda basınçlı su motorları imal edilmiştir. Basınçlı su pompalarının fiyatları endüstriyel amaçla kullanılan su pompalarından fazladır. Bu yüzden de yüksek basınçlı su pompanız bozulduğunda veya mekanik aksamı hasar gördüğünde bir yenisini akmaktan ziyade elinizdeki basnçlı su pompasını tamir ettirmeyi düşünmelisiniz.

otoyikama-2

Oto Yıkama Yüksek Basınç Pompa Tamiri

Oto Yıkama ve Yüksek Basınçlı Su Pompaları Tamiri

Yüksek basınçlı su pompaları daha ziyade oto ­ yıkama servislerinde kullanılırlar. Zirai amaçlarla da zaman zaman kullanılan yüksek basınçlı su pompaları, güçlü motorları sayesinde mekanik enerjiyi suya ileterek suyu hizmetinize sunar. Yüksek basınçlı su pompaları bazen belli bir kaynaktan suyu çekerek basınçlı hale getirir. Bir kova veya kaynaktan çekilen su, yüksek basınçla birleştirildiğinde kullanıcıların rahatlıkla kullanabilecekleri bir araç haline gelir. Yüksek basınçlı su pompalarının motorları da sıklıkla arızalanabilir. Motorun aşırı ve susuz kullanımı sonrasında motorda çeşitli hasarlar meydana gelebilir. Ya da motorun tazyik verdiği suda bulunan çeşitli maddeler, motorun mekanik aksamına zarar verebilir. Yüksek basınçlı su motorları genellikle günlük 20 ­ 45 dk. kadar maksimum kullanım sürelerine sahiptirler. Yüksek basınçlı su pompalarının kapasitesine göre bazen bu zaman 1 veya 1,5 saate kadar çıkabilir. Ancak, pompanın ve pompa motorunun cinsine bakılmadan çok uzun süre kullanılması durumunda pek çok sorun ortaya çıkabilir. Amatör yüksek basınçlı su pompaları veya profesyonel yüksek basınçlı su pompaları… Oto ­ yıkama servislerinde, benzin istasyonlarında, bakım servsilerinde sıklıkla karşımıza çıkan yüksek basınçlı su pompaları da bozulabilirler. Bu durumda özellikle profesyonel bir yüksek basınçlı su pompasına sahipseniz, pompanızı bozulduğunda yenisiyle değiştirmeyi değil tamir etmeyi düşünmelisiniz.

otoyikama-4

Oto Yıkama Yüksek Basınç Pompa Tamiri

Oto ­ Yıkama Yüksek Basınçlı Pompanızın Motor Tamirini Nerede Yaptıracaksınız?

Yüksek basınçlı oto ­ yıkama pompaları bir oto ­ yıkama servisinin en önemli unsurlarından bir tanesidir. Yüksek basınçlı oto ­ yıkama pompaları motoru tamiri ancak uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir. Aksi takdirde servisinizin bel kemiği olan Yüksek basınçlı oto ­ yıkama pompalarınızın motoru tamamen bozulup kullanılmaz hale gelebilir. Bu yüzden uzman sertifikası olan ustalara ihtiyacınız var. Yüksek basınçlı oto ­ yıkama pompaları motorunu kendiniz tamir etmeye kalktığınızda da pek çok sorunla karşılaşmanız mümkündür. Bu yüzden Yüksek basınçlı oto ­ yıkama pompalarının motor tamirini kendiniz yapmaya kalkmayın. Seri Bobinaj, yerli veya yabancı, amatör veya preofesyonel her türlü Yüksek basınçlı oto ­ yıkama pompaları tamirini gerçekleştirebilir. Uzman sertifikasına sahip ustalarıyla Seri bobinaj, sizlere yardımcı olmak için 35 yıldır Kağıthane’ deki aynı adreste sizlerin teknik sorunlarınızı çözüyor. Seri Bobinaj’ ın ustaları Yüksek basınçlı oto ­ yıkama pompaları tamiri konusunda da ustadır.

© Copyright 2016 Seri Bobinaj by Seri Bobinaj