• (212) 324 16 76
  • (212) 282 73 85

MOTOR TAMİRİ VE SARIMI

Bir elektrik motoru gövde, fan, bağlantı kutusu, yan yaprak, mil, kolektör ve endüvi bölümlerinden oluşur. Elektrik motorlarının bobin kısmıysa haraketi sağlayan kısımlardır.

Seri Bobinaj, AC DC 025­1000KW Motor Sarımı konusunda uzmandır. Elektrik motorlarınızın bobinlerinde sorun yaşıyorsanız ve bu konuda yardım almak istiyorsanız Seri Bobinaj’ ı tercih edebilirsiniz. Bobinaj, bobin sarımı ve elektrik motorlarının tamiri uzmanlık isteyen işler olduğundan bu konuda Seri Bobinaj’ a güvenebilirsiniz.

Asansör motorları da elektrikli motorlar vasıtasıyla çalışırlar. Büyük dişli ve çark kısımlarından sonra bir asansör motorunun en önemli aksamı dişlilerden oluşan aksamdır. Asansör motorlarının bobin kısımları da sık sık arızalanırlar. Bu yüzden de zaman zaman asansör motorlarını ada tamir ettirmek zorunda kalabilirsiniz.

“Blower” olarak adlandırılan motorlar bobinaj piyasasında “fan” veya “üfleyici” ismiyle anılırlar. Literatürde “hava kompresörü” veya “fan” olarak da anılan Blower’ lar, emdikleri havanın basıncını daha da arttırarak kullanıcısının ihtiyaçlarına cevap verir. “Fan”, “üfleyici”, “vantilatör” olarak da anılan “Blower” lar da diğer aletler gibi elektrik motoru kullanırlar. Elektrik motorlarının en önemli kısmıysa bobin kısmıdır. Bobin kısmı arızalandığında elektrik motorları bobin sarımına veya bobinaj işlemine ihtiyaç duyarlar. Seri Bobinaj olarak her zaman sizlere hizmet etmeye hazırız.

Chiller motorları soğutucu üniteler, endüstriyel maksatla kullanılan soğutucu motorlardır. Hava soğutucu ve su soğutucu olmak üzere iki ana kısma ayrılan Chiller motorları, tıpkı diğer soğutucu motorlar gibi temellerinde bir elektrik motorudur, aynı prensiple çalışır. Genellikle soğutma sistemleri ve buz dolapları için kullanılan Chiller Motorları farklı özelliklere sahip gazlarla işlevlerini devam ettirirler.

Her türlü Chiller Motoru Tamir işlemi Seri Bobinaj’ da özen ve ustalıkla gerçekleştirilir. Alanında uzman, uzman sertifikasına sahip olan ustalarımız Chiller Motor’ larınızın tamiri konusunda sizlere yardımcı olabilirler. Seri Bobinaj’ a telefon veya web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ekovat, buz dolabı ve klimalarda kullanılan pompa gruplarına verilen isimdir. Ekovat, dış ortamdan tamamen yalıtılmış olan makinalardır. Ekovat makineler bu kapalı yapıları sayesinde gaz çıkışını önlerler. Endüstriyel soğutma sistemlerinde kullanılan ekovatların tamir işlemleri de Seri Bobinaj tarafından gerçekleştirilmektedir.

Fail Coil (fan coil), kış aylarında ısıtma, yaz aylarındaysa serinletme maksadıyla kullanılan bir çeşit motordur. Bir fan ve bobinden oluşan bu tip cihazlar yer tipi, duvar tipi gibi pek çok farklı türü barındırırlar. Ev ve ofislerde bir çeşit kalorifer işlevi gören bu tip cihazlar duvara veya başka bir yere monte edilerek kullanılırlar.

Profesyonel ve endüstriyel halı yıkama makineleri temelde bir değil birkaç elektrik motoru kullanırlar. Halıfleks kaplı geniş alanlardaki halıların temizliği için kullanılan bu aletler aynı zamanda süpürge maksadıyla da zaman zaman kullanılabilmektedirler.

Havalandırmalar, modern dünyanın vazgeçilmez unsurlarındandır. Özellikle iş yeri, ofis ve restoran gibi yerlerde çok sık olarak kullanılan havalandırmalar, bina veya mekanın içindeki kirli havayı temiz ve taze hava ile yenilerler. Havalandırma sistemleri de tüm bu işlemleri yapabilmek için elektrik motoru kullanırlar.

Klima motorları, endüstride klima kompresörleri olarak da anılmaktadırlar. Ev ve ofislerimizi serinletmek ve bazen de ısıtmak için sıklıkla kullandığımız klimalarınızın motor tamiri için bizleri tercih edebilirsiniz. Motor tamiri, bobin sarımı ve bobinaj gibi pek çok konuda Seri Bobinaj sizlere yardımcı olabilir.

Kompresörler gazların basınçlandırılması için kullanılırlar. Genellikle, tankının içinde bulunan havayı basınçlı hale getirmek için kullanılan kompresörler, pozitif deplasmanlı ve dinamik olmak üzere iki kısma ayrılırlar. Kompresörler, içlerindeki pompa sayesinde havayı belli bir hacimde sıvı veya suyla sıkıştırarak basıncın artmasına neden olurlar. Kompresörlerin bir çeşit pompa kullanıyor olmaları onların aynı zamanda birer elektrik motoru kullanıyor

olmaları anlamına gelmektedir.

Elektrik motorlarının en önemli kısımları bobinler olsa da bu bir elektrik motorunun sadece bobin kısmından oluştuğu anlamına gelmez. Redüktörler elektrik motorlarının hızını azaltarak güç çıkış momentini azaltan dişli takımına verilen addır. Tıpkı otomobilinizin şanzımanı gibi bir dişli setinden oluşan redüktörler, elektrikli motorunuzun hızını ayarlar. Elektrikli motorların hızlarını ayarlayan redüktörler, otomobillerin vites kutusuna benzerler. Bobin sarımı, bobinaj ve motor tamiri konusunda uzman olan Seri Bobinaj, redüktör tamiri konusunda da uzmandır.

Vakum süpürge motorları, halı yıkama makinelerinden farklıdırlar. Çünkü vakum süpürge motorları sadece süpürme işlemi için kullanılırlar. Vakum süpürge pompaları da birer elektrik motoru kullanmaktadırlar. Seri Bobinaj, vakum süpürge motorlarınızın tamir işlemlerini de gerçekleştirmektedir.

© Copyright 2016 Seri Bobinaj by Seri Bobinaj